Menu
Zamieszkaj / zobacz
poland
Polski
meveline-footer-reversed
meveline-logo-main

Konstrukcja i ocieplenie

Gotowe domki MEVELINE, zarówno w wersji mobilnej jak i modułowej, letniskowej czy całorocznej, wykonane są w oparciu o szkielet stalowy. Więźba dachowa wykonana jest, zależnie od modelu i wersji, ze stali lub drewna, względnie w technologii mieszanej. Domy są sztywne i trwałe, zarówno w czasie transportu jak i użytkowania.

Autorskie, przemyślane rozwiązanie konstrukcji ramy dolnej w wersji mobilnej - na kołach, daje możliwości wygodnego załadunku, rozładunku i umieszczenia na docelowym miejscu. Następnie, koła są demontowane a dom można wkomponować w otoczenie w taki sposób aby wyglądał jak zbudowany metodą tradycyjną – tym samym maskując funkcję mobilności. Taki dom można po czasie relokować w inne miejsce, przywracając na czas transportu funkcję mobilności.
Domy łączone modułowo, również korzystają z zalet stosowania szkieletu stalowego. Zespolenie poszczególnych modułów następuje poprzez skręcenie stalowych ram modułów w miejscach do tego konstrukcyjnie przewidzianych, osiągając tym samym stabilne połączenie. MEVELINE łączy ze sobą moduły występujące w ofercie jako oddzielne domy, wykonując przy tym indywidualne dostosowanie układu wnętrza i wyglądy bryły. MEVELINE ma również w ofercie gotowe rozwiązania domów modułowych, np. dom 70m2 – Deva. Łączenie modułów jest możliwe w różnych kombinacjach, można również zamówić dom w całkowicie indywidualnej specyfikacji.

Izolacja przegród zewnętrznych, w zależności od przyjętego standardu (letniskowe, całoroczne, spełniające normy dla budownictwa mieszkaniowego) przybierają różną konstrukcję i grubość. Są to ściany wielowarstwowe a zwykle dominującym materiałem izolacyjnym jest, wypełniająca każdą szczelinę i przestrzeń, piana PUR – będąca nowoczesnym i bezpiecznym materiałem stosowanym w budownictwie. Ilość mostków termicznych jest zredukowana do absolutnego minimum a jednocześnie zastosowanie piany otwarto-komórkowej sprawia, że ściany „oddychają”, optymalizując poziom wilgoci w domu – nie występuje efekt termosu. Piana PUR jest odporna na pleśń i grzyby, nie lubią jej gryzonie i owady. Dodatkowo, piana usztywnia całą konstrukcję, co w połączeniu ze szkieletem stalowym daje doskonałe efekty.
crossmenu