Menu
Zamieszkaj / zobacz
poland
Polski
meveline-footer-reversed
meveline-logo-main

Domki modułowe całoroczne bez pozwolenia

MEVELINE produkuje gotowe, modułowe domki całoroczne i letniskowe. Dzięki technologii modułowego łączenia możliwe jest zamówienie domu będącego wielokrotnością modułu 24m2, 35m2 lub 48m2. Dla przykładu, dzięki połączeniu 2 modułów 35m2 powstaje domek o popularnym i praktycznym rozmiarze 70m2, dostępny w różnej konfiguracji bryły oraz układu funkcjonalnego wnętrza. Poszczególne moduły domów, MEVELINE dostarcza jako gotowe i na miejscu dokonuje błyskawicznego połączenia. Domy wykonujemy w oparciu o sztywny i trwały szkielet stalowy, który jest uzupełniany elementami drewnianymi. Domy są starannie ocieplone i wykończone nowoczesnymi materiałami. Domy MEVELINE to wygodna alternatywa dla domów budowanych w sposób tradycyjny. MEVELINE stworzyli ludzie z pasją i wykształceniem branżowym oraz doświadczeniem. MEVELINE stosuje przemyślane rozwiązania – własne oraz będące najlepszymi wzorcami na rynku. Satysfakcja, wygoda i bezpieczeństwo naszych Klientów są dla nas najważniejsze. Oferujemy również indywidualne rozwiązania odpowiadające różnym potrzebom Klientów.

Zamieszkaj / zobacz

Domki modułowe całoroczne bez pozwolenia na budowę

MEVELINE oferuje wybór gotowych domków modułowych, dostępnych jako wielokrotność modułów o różnej wielkości. Nasze gotowe domy modułowe całoroczne jak i letniskowe łączymy w różne kombinacje, uzyskując zróżnicowane formy oraz powierzchnie. Stosujemy sztywny, stalowy szkielet konstrukcji ale z uwagi na fakt częstego wykorzytywania do wykończenia domów drewna, nasze domy są często określane jako domki drewniane modułowe. Z kolei określenie domek modułowy bez pozwolenia nawiązuje do funkcjonującej w Polsce procedury “na zgłoszenie”, dotyczącej obiektów o powierzchni do 35m2. Jednak w przypadku połączenia kilku modułów tworzących letniskowy lub całoroczny dom modułowy o powierzchni całkowitej przekraczającej 35m2, procedura “na zgłoszenie”, umożliwiająca budowę bez pozwolenia na budowę nabiera innego wymiaru.

Producent domków modułowych całorocznych – MEVELINE

MEVELINE jest polskim producentem domów modułowych całorocznych oraz letniskowych. Wszystkie nasze domy, bez względu czy są całoroczne, typowo letniskowe, mobilne czy łączone modułowo projektujemy i wykonujemy samodzielnie od A do Z. Nasza technologia opiera się na sztywnym i trwałym szkielecie stalowym co sprzyja zarówno sztywności w trakcie transportu gotowych modułów jak i w procesie ich łaczenia na miejscu docelowym – a to ma bezpośredni wpływ na trwałość domu na późniejszym etapie użytkowania. Dzięki technologii łączenia dwóch lub więcej modułów, możemy osiągnąć rozmiary domu modułowego o powierzchni 70m2 i więcej. Jako producent domów modułowych sprzedajemy bezpośrednio do klientów dzięki czemu ceny są korzystne a bezpośrednie zrozumienie potrzeb klientów pozwala na zaproponowanie najlepszego rozwiązania.

Domki modułowe całoroczne 35m2 – 70m2 – 105m2

Podstawowy moduł domku to 35m2. Taki moduł może tworzyć zarówno niezależny domek modułowy 35m2 jak i część większego domu modułowego o powierzchni będącej wielokrotnością 35m2 Link do LP modele domów 35m2, na przykład popularny i funkcjonalny dom modułowy 70m2 link do LP modele domów 70m2. Popularność całorocznych, gotowych domów modułowych 35m2 jest związana z rozpowszechnioną w Polsce, uproszczoną procedurą na tzw. zgłoszenie – nie wymagającą pozwolenia na budowę. Gotowy domek modułowy 35m2 lub wielokrotność tej powierzchni to wygodna alternatywa dla domów budowanych w sposób tradycyjny, szczególnie gdy zależy nam na szybkim zagospodarowaniu działki i uniknięciu kłopotliwego procesu budowy na miejscu.

Domki modułowe całoroczne bez pozwolenia – jak postawić taki domek

Domy całoroczne i domy letniskowe, niezależnie czy budowane tradycyjnie czy jak w przypadku MEVELINE – gotowe modułowe, o powierzchni 35m2 zyskały dużą popularność dzięki możliwości umieszczania na działce bez pozwolenia na budowę – bazując na tzw. procedurze na zgłoszenie. Określenie domy modułowe na zgłoszenie czy domki modułowe bez pozwolenia, mogą być jednak czasami mylące. W zależności od przeznaczenia działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego MPZP oraz interpretacji przepisów przez urząd, zwykle udaje się tak umieścić dom, nie jest to jednak bezwarunkową regułą. W przypadku braku MPZP należy wystąpić o warunki zabudowy. W przypadku połączenia kilku modułów tworzących większy od 35m2 dom modułowy , procedura “na zgłoszenie”, umożliwiająca budowę bez pozwolenia na budowę nabiera innego wymiaru.

Ile kosztują domki modułowe całoroczne

Cena gotowych domków modułowych uzależniona jest od kilku czynników – między innymi z ilu modułów się składa oraz z której linii modelowej. Cennik domów modułowych wysyłamy każdemu zainteresowanemu klientowi. Cennik wszystkich linii całorocznych i letniskowych domów modułowych, zawierajacy również ceny najpopularniejszych domków modułowych 35m2, dodatkowo obejmuje informację o wyposażeniu standardowym oraz dodatkowym. Podana w cenniku cena domów dotyczy wersji całorocznej w standardowym wykończeniu. Cennik nie zawiera kosztu transport domku mobilnego oraz przygotowania miejsca posadowienia. Możliwe jest zamówienie domu w tańszej wersji typowo letniskowej.

Domki modułowe pod klucz

Gotowe domki modułowe MEVELINE, jak sama nazwa wskazuje, mogą być wykonane w standardzie wykończenia pod klucz. To właśnie domki modułowe pod klucz wzbudzają największe zainteresowanie klientów. Domy MEVELINE mogą być dostarczone jako całkowicie gotowe, z wykonaną i kompletną łazienką oraz kuchnią. W ciągu kilkunastu godzin od dostawy kompletnego domu, klienci mogą zamieszkać i użytkować dom. W przypadku łączenia ze sobą kilku modułów ten czas nieco się wydłuża z uwagi na konieczność niezbędnego zespolenia modułów. Najpopularniejsze są oczywiście domki modułowe 35m2 pod klucz, a to co uwagi na popularną procedurę na zgłoszenie. Klienci mogą również wybrać wersję deweloperską z łazienką i kuchnią pozostawioną do własnego wykończenia.

Transport i budowa naszych domków modułowych

Domek modułowy lub poszczególne moduły transportowane są na działkę przy użyciu specjalistycznego, niskopodwoziowego transportu drogowego, który dojeżdża jak najbliżej miejsca docelowego. Link do LP w stopce – transport Dostawa jest możliwa praktycznie na terenie całego kraju oraz w wybranych krajach EU. Montaż na miejscu polega na umieszczeniu na miejscu docelowym a w przypadku łączenia modułów na uprzednim ich scaleni una miejscu. Link do LP w stopce – warunki posadowienia i usługi transportu ,wypoziomowaniu oraz podłaczeniu mediów. Zarówno transport jak i montaż domku na działce nie są zawarte w cenie domku.

Nowości z bloga

crossmenu