Menu
Zamieszkaj / zobacz
poland
Polski
meveline-footer-reversed
meveline-logo-main

Domy całoroczne i letniskowe - nowa linia

10.05.2020

POMYSŁ NA ALTERNATYWNY DOMEK HOLENDERSKI

Nasze domki powstały jako alternatywa dla domków holenderskich , które w ostatnim czasie zdobyły dużą popularność. Z pomysłu domków holenderskich zaczerpnęliśmy praktycznie tylko ideę szkieletu stalowego oraz mobilność, czyli możliwość przemieszczania na kołach. Stąd bierze się funkcjonująca nazwa domki na kołach czy domki mobilne. Co ciekawe, funkcja mobilności służy zwykle jedynie to załadunku do transport, rozładunku i umieszczeniu na docelowym miejscu. Następnie koła są zdejmowane lub maskowane i w ciągu kilku godzin domek wygląda jakby stał tam od dawna i był zbudowany na przykład jak tradycyjny, całoroczny domek drewniany.

BEZ POZWOLENIA NA BUDOWĘ

Nasze domy, domki holenderskie  oraz podobne rozwiązania stały się bardzo popularne za sprawą tego, że często udaje się je umieścić na działce bez pozwolenia na budowę lub jako obiekt tymczasowy. Dotyczy to naszych domków całorocznych i letniskowych o powierzchni do 35m2. Możliwe jest również posadowienie na podstawie tradycyjnego pozwolenia na budowę.

DOMKI GOTOWE I MODUŁOWE

Ważną cechą naszych domków jest to, że są dostarczane na miejsce gotowe, w całości prefabrykowane w naszym zakładzie. Tym samym inwestor i użytkownik unikają męczącego procesu przygotowania do budowy i samej budowy. Fakt, że nasz domek mobilny jest nietrwale związany z gruntem i jest lub może być na kołach powoduje, że może „podążać” za właścicielem – zostać przeniesiony na inną działkę lub sprzedany.   

Kolejna przydatna cecha to, że wybrane modele takie jak MEVA mogą być domkiem modułowym i służyć do umieszczania w konfiguracji litery L lub C. Domy modułowe pozwalają na zbudowanie z niewielkich modułów całkiem sporego dom. Modułowy domek MEVA może być konfigurowany z domkami tj samej serii lub REVA oraz SEVA.

Wracając do inspiracji konstrukcji zaczerpniętej z domku holenderskiego to jednak naszym głównym  celem było nadanie tej konstrukcji możliwie nowoczesnego wyglądu, który wpisuje się w najnowsze trendy w architekturze oraz zapewnienie ergonomii i ekonomii użytkowania. Nasz domek całoroczny czy domek letniskowy jest tania alternatywa dla domków budowanych tradycyjna metodą.

NOWA LINIA DOMKÓW CAŁOROCZNYCH I LETNISKOWYCH SEVA

Linia  SEVA powstała z inspiracji naszych klientów, poszukujących tradycyjnego kształtu we współczesnym wydaniu. Domy SEVA charakteryzują się tradycyjnym dwuspadowym dachem a także nowoczesnym sposobem wykończenia. Jest więc to połączenie ponadczasowej bryły w  nowym wydaniu. W swojej ofercie posiadamy domy tego modelu w czterech rozmiarach - 24m2, 24,5m2, 35m2 oraz 48m2.

https://meveline.com/index.php/projekty/

Masz pytania? Chcesz wiedzieć wiecej? Napisz do nas.

Formularz kontaktowy Meveline
Zgoda RODO

Powiązane wpisy

crossmenu